مبلمان

راهنمای انتخاب مبل

مبل

راهنمای خرید مبلمان

مبل ها جزو وسایلی به شمار می روند که دکوراسیون و فضای نشیمن منزل ما را شامل می شوند ، به همین دلیل استفاده ی زیادی از آن ها می شود پس ما باید علاوه بر زیبایی مبل راحت بودن و استاندارد بودن آن را در نظر بگیریم ، لذا در اینجا سعی داریم که راهنمای انتخاب مبل را به شما آموزش دهیم، پس با ما همراه باشید

از قدیم الایام راحتی در منزل موضوع مهمی به شمار می رفته است ، این موضوع را می توان از پشتی هایی که در خانه ها موجود بوده است فهمید ،اما امروزه اینگونه وسایل استفاده نمی شوند و سلایق تغییر پیدا کرده اند ولی راخت طلبی همواره وجود دارد و همین امر موجب شده است که مبل ها جزو اصلی و اساسی منزل ها باشد .

از آنجا که مبل ها از وسایلی هستند که دیر به دیر تعویض می شوند و راختی آن ها ملاک انتخاب ما می باشد ما می بایست راهنمای خرید مبلمان را آموخته باشیم و انتخابی درست داشته باشیم.

در بعضی از  فروشگاه ها ممکن است فروشنده اطلاعات لازم از خرید یک مبل خوب را در اختیار شما قرار ندهد که البته تعداد این فروشندگان اندک است ولی شما برای خرید یک مبل خوب باید با آگاهی کامل این کار را انجام دهید .

یکی از مهمترین نکته هایی  که باید نظر بگیرید این است که  که قصد خرید مبل برای کدام یک از بخش های خانه خود را دارید

مبل چستر

انتخاب مبل بر اساس ابعاد منزل

اگر منزل شما بزرگ است پس مشکلی برای انتخاب مبل وجود ندارد و می توانید هر مبلی را که در بازار مبل چسمتان گرفته است را انتخاب کنید ، اما اگر منزلتان کوچک است می بایست سراغ مبل های جمع و جور و کوچک بروید و از شلوغی زیاد پرهیز نمایید.

تعداد مبلمان ها معمولا ۷ نفره می باشد اما لزومی ندارد شما هر ۷ تای آن را برای منزل هود خریداری نمایید بخصوص برای منازل کوچک

می توانید آن تعدادی را که مورده نیاز است و برای منرل شما مناسب است را سفارش دهید و از مبل های اضافه و شلوغ کردن فضا بپرهیرید.

انتخاب مبل بر اساس دکوراسیون منزل

قبل از خرید مبل باید توجه کنید که دکوراسیون منزل شما مدرن است یا کلاسیک ؟ و بر مبنای آن مبلمان خوذ را انتخاب نمایید .

اگر به این نکته توجه نکنید و منزل شما کلاسیک باشد و مبل انتخاب شده شما مدرن باشد نظم فضایی را بهم زده اید و ظاهری زیبا در منزل خود نخواهید داشت.

هر چه تم منزل شما یکدست باشد منزل شما زیبا تر خواهد شد و یک دکوراسیون منخصر به فرد خواهد داشت

مبل در منزل

انتخاب مبل بر اساس رنگ

در انتخاب مبلمان از رنگ های شاد و متنوع تنرسید ، بلکه می توانید اگر منزل شما کوچک است از مبل هایی به رنگ روشن استفاده نمایید که باعث بزرگتر دیده شدن فضای شما می شود و یا ختی می توانید با توجه به دکوراسیون منرلتان و با توجه به رنگ های بکار برده مبل خود را انتخاب نمایید

 

انتخاب مبل بر اساس استحکام

اصولا مبلمان بیشترین استفاده را در منزل برای استراحت و دور همی دارد ، لذا می بایست مبلی را که ما انتخاب می کنیم استحکام کافی را داشته باشد ، به چند نکته باید توجه نماییم:

کلاف مبلمان :

از مقاوم ترین کلاف مبلمان ها چوب می باشد که انواع محتلفی دارد و ما در مراحل ساخت مبلمان بظور کامل آن ر ا برای شما شرح داده ایم ، کلاف های چوبی بسیار مقاوم و در عین خال زیبا می باشند ، حتما از فروشنده بخواهید که به شما در رابطه با کلاف مبلمان توضیحات لازم را بدهند.

وزن مبلمان:

در هنگام خرید مبلمان ختما مبل را کمی تکان دهید و ببینید وزن مبل به چه صورت است ، مبلمان نباید خیلی سبک باشند چرا که این نشان میدهد مبل شما از کلاف و متریال بی کیفیت ساخته شده است ،برای ساخت کلاف و قاب مبل می بایست از چوب های مرعوب استفاده کنند ،جهت شناخت انواع چوب ها اینجا کلیلک نمایید.

اسفنج و فوم مبلمان:

یکی از مهم ترین عامل هایی که هنگام خرید مبلمان می بایست به آن توجه کنید اسفنج و فوم مبلمان است ، زیرا این دو نوع متریال از از جنس خوبی استفاده نشده باشد پس از مدتی از استفاده آن ها دفرمه می شوند و شکل اولیه خودشان را از دست می دهند.برای تشخیص می توانید بر روی مبلمان نشسته و بلند شوید و مقدار زمانی که طول میکشد نشیمن به حالت اولیه خود برگردد هر چه کمتر باشد جنس نشیمن مبل بهتر است.

اسفنج هایی که برای نشیمن استفاده می شوند معمولا اسفنج های سنگین هستند که بافت تو در تویی دارند (تراکم آن ها بالاس) و برای پشتی و دسته مبل از اسفنج های سبک تر استفاده می کنند.

در بعضی از مبلمان ها هم بجای اسفنج از فوم سرد استفاده می شود.

فوم سرد برای مبل

اسفنج زاگرس

اسفنج زاگرس

راحتی مبل:

راحت بودن مبل یکی از مهم ترین نکات در حین خرید است ، مبل از وسایلی است که به سرعت ما آن را عوض نمی کنیم و می بایست به بلند مدت فکر کنیم و راحتی مبل را در نظر بگیریم.

مبل راحتی

پارچه مبلمان:

انتخاب پارچه تاثیر بسزایی در زیبایی فضای منزلتان دارد و می بایست طرح و رنگ پارچه را با توجه به فضای منزل خودتان انتخاب نمایید ،پس در انتخاب آن محتاط باشید!

انتخاب مبل استاندارد

طبق گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی  درصد زیادی از بیماری‌های استخوانی و عضلانی به دلیل استفاده نادرست و خرید مبل‌های غیر اصولی و استاندارد است.

زمانی که مبلی را می خواهید خریداری کنید ختما بر روی مبل نشسته و تست کنید که هنگام نشستن بر روی مبل کف پاهایتان روی زمین قرار بگیرد ،وقتی روی مبل نشستید نشیمن آن خیلی زیاد فرو نرود و در قسمت گودی کمر بر آمده باشد

ارتفاه پشتی مبل هم به طور متوسط ۶۴ سانتی متر باشد تا بدن ما در بهترین حالت خود قرار بگیرد.

چه نکات دیگری را در هنگام خرید مبلمان در نظر بگیریم؟

ابزار مبل سینا سعی بر این داشته است که مواردی که شما می توانید با آن خریدی مطمئن را انجام دهید در اختیار شما قرار بدهد ، اما لازم به دکر است که بدانید مواردی که بررسی کردیم تمامی موارد نیستند و ما عامل های بیرونی را برای شما بیان کردیم اینکه داخل مبل هم از چه متریالی استفاده شده ات اهمیت دارد ، پس سعی کنید مبلمان خود را از چاهای معتبر خریداری نمایید و گول قیمت های پایین را نخورید.

قبل از خرید اندکی با مواد و متریال اولیه مبلمان آشنا شوید.

راهنمای انتخاب مبل

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید