سوزن منگنه مبلی

سوزن منگنه مبلی یک قطعه فلز می باشد که کناره های آن با زاویه ۹۰ درجه خم شده است ،که این سوزن منگنه ها داخل دستگاه منگنه زن قرار می گیرند و مورده استفاده قرار می گیرند.

سوزن منگنه ها از ۵۰.۶۰ عدد این قطعه های فلزی که بهم چسبیده اند تشکیل شده است .این قطعه ها از مفتول فولادی که زیر یک میلی متر هستند ساخته شده اند.

آبکاری سوزن منگنه ها مس میباشد و به همین جهت رنگ آن ها مسی می باشد.

سوزن مبلی

کاربرد سوزن منگنه چیست؟

سوزن منگنه مبلی به جهت اتصال دو قطعه از جنس های چوب ، چرم ، پارچه و پلاستیک یا صفحه های چوبی مورده استفاده قرار می گیرد.

انواع سوزن منگنه

همانطور که گفته شد سوزن منگنه های صنعتی و یا مبلی یک قطعه فلز با ابعاد و ضخامت های مختلف تشکیل شده که این قطعات دارای پایه هایی هستند که برای فرو رفتن در قطعات هستند و موجب اتصال قطعات به یکدیگر می شوند.

سوزن منکنه های صنعتی دارای ۳ مدل می باشند که به هر کدام از آن ها می پردازیم.

سوزن منگنه سری ۹۰

رایج ترین سوزن منگنه که کناره های آن دارای زاویه ۹۰ درجه می باشد و برای اتصال در ساخت مبلمان ، کمد و سرویس خواب ها استفاده می شوند.

این سوزن منگنه ها دارای ارتفاع های گوناگون هستند و با توجه به نیاز خریداران تولید می شوند.

سوزن منگنه سری v

یکی دیگر از انواع سوزن منگنه سری v  می باشد که به شکل حروف انگلیسی آن می باشد از این سوزن منگنه برای اتصال های ۴۵ درجه استفاده می شود و بیشترین کاربرد آن در صنعت آینه و قاب عکس سازی می باشد.

سوزن منگنه سری ته گرد

از مدل های دیگر سوزن منگنه می باشد از این نوع سوزن منگنه در اتصال قطعه ها با ضخامت کمتر استفاده می کنند و ته آن ها گرد می باشد و در سایز های مختلف تولید می شوند.

برای مثال برای چسباندن دو یا سه قطعه کاغذ مورده استفاده قرار می گیرد.

قیمت سوزن منگنه مبلی

به دلیل تولید متنوع از سوزن های مبلی ، قیمت هر سایز و مدل آن ها متفاوت می باشد ، جهت اطلاع از قیمت محصولات می توانید به برگه محصولات مراجعه کرده و قیمت محصول مورده نظر را پیدا کنید

نحوه استفاده از سوزن منگنه

ساده ترین سوزن منگنه ، سوزن منگنه ای می باشد که برای استفاده بر روی کاغذ از آن استفاده می شود که معمولا به وسیله ی دستگاهی به نام منگنه کوب انجام می شود که به آن اصطلاحا سوزن منگنه اداری می گویند

نوع دیگر سوزن منگنه که در وافع غیر اداری می باشند از نوع صنعتی هستند که تنوع زیادی دارند و کاربرد آن بسیار گسترده می باشد ، این نوع سوزن منگنه ها که در ساخت مبل مورده استفاده قرار می گیرد با استفاده از دستگاه های بادی و برقی مورده استفاده قرار می گیرند .

سایز های سوزن منگنه

سوزن منگنه های مبلی با توجه به ارتفاع آن ها از سایز ۴ ، ۶ ، و ۸ تا ۱۶ می باشد که فیمت سایز ۸ تا ۱۶ سوزن منگنه های مبلی یکی می باشند.